top of page

Kambariniai augalai keliauja į lauką. Ką reikia žinoti?

  • Writer: Aistė Katkienė
    Aistė Katkienė
  • 05-01
  • 2 min. skaitymo

Atnaujinta: 05-02

Nors šiandien kalendorius praneša, kad prasidėjo paskutinis pavasario mėnuo, tačiau orai jau mainosi ir kartais atrodo, kad gyvenam tarp pavasario ir vasaros. Manau, ne vienas svarstote, kad jau visai smagu būtų išnešti kokį kambarinį augalą į balkoną ar terasą. Jie suvešėtų, sustiprėtų ir tikrai paaugtų. Visgi, yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.


  1. Kada kambarinius augalus galima išnešti į lauka?

    Į lauką juos galima išnešti kai naktimis nebūna šalnų (labai svarbu sekti orų prognozes!) ir naktimis oro temperatūra yra ne žemesnė kaip +14 °C. Kadangi klimatas keičiasi, gana sunku nuspėti, kurio mėnesio dieną galima laisvai išnešti, tačiau tiesiog pastebėkime prognozes, juk dar visko gali būti, todėl kol kas neskubėkime ir palaukime.


  1. Kaip augalus pripratinti prie lauko sąlygų?

    Juos pripratinti yra būtina. Pirmąją dieną geriausia augalus išnešti kai diena yra apniukusi ir ne vėjuota. Jokiu būdu jų nestatykite pačioje saulės kaitroje, nes tiesioginė saulė jų lapus tiesiog nudegins. Tegul augalai po truputį pratinasi. Taip pat, pirmas dvi savaites jie turėtų stovėti pavėsy, o vėliau jau gali būti ir atviresnėje vietoje, bet vis tiek reikėtų vengti kaitrios saulėkaitos. Visgi, didžioji dalis augalų mėgsta ir natūraliai auga netiesioginėj saulėj, todėl prieš nešdami augalą į lauką pasidomėkite ar jam patinka visiškai tiesioginė ar ne tiesioginė saulė. Pavyzdžiui, netgi kaktusus ir kitus sukulentus į tiesioginę saulę galima pastatyti irgi po gerų kelių savaičių. Jeigu planuojate nešti persodintą augalą, jiems išsikraustymo reiktų palaukti - tai daryti reiktų maždaug po 3 savaičių. Dvigubo streso augalas neatlaikytų.




  2. Kaip apsaugoti augalus lauke ir kur juos sustatyti?

    Vietos parinkimas yra jūsų fantazija. Ar tai bus terasa, balkonas, o gal tiesiog vazonus statysite kieme ant trinkelių ar ant laiptų prie durų. Svarbiausia, apsaigoti pačius augalus ir gerai paremti vazonus, nes per paskutines vasaras įvyksta vis dažnesnių stiprių liūčių, vėjų ir audrų, todėl vien dėl to reikia sekti prognozes, kad augalai nenukentėtų. Dėl nulūžusių lapų būtų liūdna ne tik jums, bet ir augalams.



  3. Dar keletas patarimų:
    • Kambarinių augalų nestatykite arti dažnai sergančių ar kenkėjų puolamų lauko gėlių ir medžių. Kitu atveju, ir sveikieji užsikrės.

    • Nerekomenduočiau statyti liaunesnių augalų, turinčių lengvus lapelius - lietus jiems nepadės.

    • Kai kurie augalai (pvz. fikusai) nemėgsta, kai juos kilnoja iš vienos vietos į kitą, tad to irgi nereiktų daryti.

    • Jeigu planuojate apgenėti augalą, jo šakas patrumpinkite dar kambaryje. Į lauką išneškite jau nugenėtą, kai apgis pjūvių žaizdos ~po 4-6 savaičių.

    • Jeigu visgi nuspręsite persodinti augalą, kuris jau apsigyveno lauke, tegul jis apsipranta ir tai darykite po mėnesio.




© 2025 Theraplant

bottom of page